Obec Podhájska
ObecPodhájska
rozšírené vyhľadávanie

Separovanie odpadu

Separovanie odpadu je v súčasnosti nevyhnutné a nie je vôbec náročné. Neodstraňuje príčiny, ale iba dôsledky problému s odpadmi.

Prečo separovať?

Separovaním sa zníži objem komunálneho odpadu, za ktorý platíme. Separovanie má aj estetický dopad a chránime tým životné prostredie.

Recyklácii musí predchádzať kvalitné separovanie jednotlivých zložiek odpadu:

• papier
  • sklo
  • plasty

a to už v domácnostiach, zamestnaní, v škole. Môže to robiť každý z nás.

Čo by sme mali vedieť?

Pet

Patrí sem: Fľaše z minerálnych vôd a nealko nápojov, ktoré pred vhodením odzátkujete a zmrštíte,  tvrdý plast, plastové stoličky a plastové bedničky.

Nepatrí sem: tégliky od jogurtov, hračky z plastov, mikroténové sáčky, polystyrén, podlahové krytiny, guma, molitan, celofán, plastové obaly z motorových olejov a iných ropných produktov, znečistené VKM potravinami, novodurové trubky  atď.

Sklo

Patrí sem: Fľaše od nápojov, sklenené nádoby, poháre, obaly zo zaváranín, črepy  farebné i biele.

Nepatrí sem: Uzávery z fliaš, porcelán, keramika, zrkadlá, drôtené sklo, sklobetóny, dymové sklo, nebezpečný odpad /žiarivky, výbojky, teplomer, TV obrazovky, plexisklo.../ atď.

Papier

Patrí sem: noviny, časopisy, katalógy, knihy, kancelársky papier, listy, obálky, letáky, pohľadnice, plagáty, výkresy, kartón,  vlnitá lepenka, vonkajšie obaly /dezerty, cigarety.../ atď.

Nepatrí sem: znečistený papier, preložky od vajec, faxový a kopírovací papier, celofán, voskový papier, hygienické potreby /plienky, vreckovky.../, vata atď

Nebezpečný odpad

Patrí sem: pneumatiky, akumulátory a batérie, elektronické zariadenia, počítačová a kancelárska technika, elektromotory, biela technika atď.

Nepatrí sem: neúplné elektrospotrebiče /bez elektromotorov/

Zber nebezpečného odpadu je zabezpečovaný 2x ročne a to na jar a na jeseň.

Problémy s odpadom môže pomôcť riešiť každý z nás znížením množstva vyhadzovaných vecí, opätovným používaním všetkého čo sa dá. Pomôžeme tak životnému prostrediu a nášmu zdraviu.

ZBER, SEPARÁCIA a RECYKLÁCIA použitých batérií a akumulátorov

zber, separacia a recyklacia použitých batérií a akumulátorov - leták jún 2021.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 645,07 kB
Stiahnuté: 61×
Vložené: 15. 6. 2021

Termíny separovaných zberov - 2.polrok 2021

Termíny separovaných zberov - 2.polrok 2021.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 81,86 kB
Stiahnuté: 371×
Vložené: 2. 6. 2021

Informácia o sadzbe na určenie poplatku za uloženie odpadov na rok 2021

Informácia o sadzbe na určenie poplatku za uloženie odpadov na rok 2021.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 261,07 kB
Stiahnuté: 123×
Vložené: 2. 3. 2021

Ako správne triediť odpady

Ako správne triediť odpady.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 646 kB
Stiahnuté: 174×
Vložené: 21. 12. 2020

Mobilná aplikácia

Sledujte informácie z nášho webu na svojich inteligentných telefónoch. Využívajte našu novú mobilnú aplikáciu - V OBRAZE.

Portál

Slovensko sk