Obec Podhájska
ObecPodhájska

Oznámenie o konaní podujatia

Obec Podhájska upozorňuje všetkých usporiadateľov kultúrnych a športových podujatí na území Obce Podhájska na potrebu plnenia si oznamovacej povinnosti, vyplývajúcej zo zákona č. 96/1991 Zb. o verejných kultúrnych podujatiach v znení neskorších predpisov a zo zákona 1/2014 Z.z. o organizovaní verejných športových podujatí a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Za nesplnenie si oznamovacej povinnosti môže byť podujatie zakázané, alebo usporiadateľovi uložená pokuta.

Oznámenie o verejnom kultúrnom podujatí - usporiadateľ verejného kultúrneho podujatia v obci Podhájska je povinný písomne oznámiť zámer usporiadať podujatie obecnému úradu v Podhájskej najneskôr 7 dní pred konaním podujatia.

Oznámenie o verejnom športovom podujatí - usporiadateľ verejného športového podujatia je povinný písomne oznámiť zámer usporiadať podujatie obecnému úradu v Podhájskej najneskôr:

a) 10 dní pred podujatím,
b) 15 dní pred podujatím, ak ide o podujatie s osobitným režimom alebo medzinárodné podujatie,
c) 30 dní pred podujatím, ak sa má podujatie konať mimo športového zariadenia.

V odôvodnenom prípade možno oznámenia podať aj v kratšej lehote. Kópie oznámení sa postupujú Obvodnému oddeleniu policajného zboru v Šuranoch.
Oznámenie o konaní podujatia je potrebné podať na predpísanom tlačive. V jednom oznámení je možné uviesť aj viac podujatí. Zmeny údajov uvedených v oznámení je povinný usporiadateľ podujatia oznámiť bezodkladne.

Oznamovacej povinnosti podliehajú aj zhromaždenia usporiadané podľa zákona č. 84/1990 Zb. v znení neskorších predpisov o zhromažďovacom práve, ktorých konanie je zvolávateľ povinný oznámiť na predpísanom tlačive s výnimkou:

• zhromaždení usporadúvaných právnickými osobami prístupných len ich členom alebo pracovníkom a menovite pozvaným hosťom,
  • zhromaždení usporadúvaných cirkvami alebo náboženskými spoločnosťami v kostole alebo v inej modlitebni, procesií, pútí a iných sprievodov a zhromaždení slúžiacich na prejavy náboženského vyznania,
  • zhromaždení konaných v obydliach občanov,
  • zhromaždení menovite pozvaných osôb v uzavretých priestoroch.

Povinnosti usporiadateľa:

Usporiadateľ je povinný dodržiavať:

• vyhlášky a zákony SR:
    • zákon č. 96/1991 Zb. o verejných kultúrnych podujatiach v platnom znení,
    • zákon č. 1/2014 Z.z. o organizovaní verejných športových podujatí a o zmene a doplnení niektorých zákonov,
    • zákon č. 84/1990 Zb. o zhromažďovacom práve v platnom znení,
    • zákon č. 51/1998 Zb. o banskej činnosti, výbušninách a o štátnej banskej správe v platnom znení,
    • zákon č. 219/1996 Z.z. o ochrane pred zenužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní a prevádzke protialkoholických záchytných izieb v platnom znení,
    • vyhláška Ministerstva zdravotníctva SR č. 549/2007 Z.z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prípustných hodnotách hluku, infrazvuku a vibrácií a o požiadavkách na objektivizáciu hluku, infrazvuku a vibrácií v životnom prostredí,
  • ďalšie všeobecne záväzné právne predpisy,
  • všeobecne záväzné nariadenia Obce Podhájska.

Na stiahnutie:

Oznámenie o kultúrnom podujatí.docx (17.05 kB)

Oznámenie o kultúrnom podujatí.pdf (254.97 kB)

Oznamenie o sportovom podujati.docx (19.18 kB)

Oznamenie o sportovom podujati.pdf (151.71 kB)

Oznámenie o usporiadaní verejného zhromaždenia.docx (19.1 kB)

Oznámenie o usporiadaní verejného zhromaždenia.pdf (247.97 kB)

Referendum a voľby

voľby

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

Portál

Slovensko sk